Kiraz 1 Eylül Spor Kulübü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÖSS KAZANMA YOLLARI baksaniz iyi olur

ÖSS KAZANMA YOLLARI baksaniz iyi olur Empty ÖSS KAZANMA YOLLARI baksaniz iyi olur

Mesaj tarafından nuglo Çarş. Ocak 21, 2009 7:50 pm

Şimdi öss yi kazanmış biri olarak başımdan geçenleri ve çalışma stratejimi söylemek istiyorum.
Çünkü bazı arkadaşlar yardım istemiş ve öss hazırlık sürecinde arkadaşlarımız ne zaman zora düşe bu tip konuLar açıyor nasıl çalıştınız ne yaptınız diye.?

Öncelikle Çok çalışın herşey çalışmakla olur demicem çünkü Öss kazanmanın en önemli 1. etken bence
1)Motivasyondur
Motivasyon olmadan hiçbirşey olmaz bunu unutmayın ben öss ye 2. senemde kazanmış 1 ünv bırakmış 2. ünv yi tekrar kazanmış biri olarak söylüyorum bıraktıgım okul hacettepe kazandıgım yıldız teknik.
neyse konuya gelelim .
öncelikle kazanacagınıza inanın ve hedefler koyun cok uçuk cok düşük hedefler olmasın bu hedefler.
hedefinizi koydunuz, motive oldunuz bundan sonra derslere bakma zamanı geldi .
Size 1. tavsiyem hic bir zaman bu ölümcül bir msj ımdır ama hic bir zaman bir konuyu tam öğrenmeden yarım yamalak geçmeyin kesinlikle !!!!
derece yapan arkdaslarım aynı aılemden abımden yola cıkarak dıyorum hani derler ya dershanede yüksek alıyordu sınavda çöktü onun 1 faktörüde konuları tam olarak ögrenilmemesidir bunu unutmayın .
sayıları mesala öyle bir öğreninki cıkacak olan 100 sorudan 95 ini yapacak seviyeye gelin..bir testi çözüp 20 soruluk testi 4-5 yanlıs felan cıkıyorsa o testi bırakın ve konuyu çalışın konuyu iyi kavrayın öncelikle yani....
verimli çalışma budur yani adam 10 saat kıtabın başında ama baştan salma çözüyor bir işe yaramaz sen 2 saatlik çalışmayla onu gecersın .
2. tavsiyem Sadece ama sadece kendinizle yarışın başkasına ne puanını sorun nede puanınızı söyleyin kendınızle yarışın başkasının puanına veya yaptıgı netlere cok fazla takarsanız sizin için iyi olmaz bugun bu sıanvdan 250 aldım su kadar net yaptım 40 tane dıerınden 45 yapacam diyin.
3. tavsiyem sınav sonucu mu geldi ?
bakın neyden yanlış yapmışım o konuları tekrar çözün bıldıgınız konulardan 1 test cozuyorsanız o dıer konulardan 3 test (yanlıs yaptıgınız testlerden yani)
gunde su kadar saat bu kadar saat calısın demıorum kesınlıkle hedef koyarsın yapamazsın moralın bozulur bugun hedefı tutturamadım dersın calısmayı bırakırsın yarına ertelersın yarında aynı şeyi yaparsın ama sıze tavsıyem her gun 1 saatte olsa calısın mutlaka !!!
boş geçmeyın arkdaslar hıc bır zaman boşgecmeyın arkdaslar...
sınavı fazla onemsemeyın hıc de onemsemeyınde demıorum ama gerektıgı kadar onemseyın demek ıstedıgımı anlamıssınızdır umarım aklıma geldıkce yazacagım umarım faydalı olur .
nuglo
nuglo
Co-Administrator
Co-Administrator

Erkek

Rep
Puanı:
ÖSS KAZANMA YOLLARI baksaniz iyi olur Left_bar_bleue1000/1000ÖSS KAZANMA YOLLARI baksaniz iyi olur Empty_bar_bleue  (1000/1000)